Wojciech Stępkowski, Piotr Mitura

15 min. - Dwóch przedsiębiorców o życiu, biznesie, zdrowiu i technologii.

15 minutowe rozmowy dwóch przedsiębiorców na temat życia, biznesu, zdrowia i technologii.
15 min. - Dwóch przedsiębiorców o życiu, biznesie, zdrowiu i technologii.

Description

Zapraszają autorzy: Wojciech Stępkowski (www.stepkowski.net) i Piotr Mitura (www.mitura.net)

Link: www.stepkowski.net

Episodes

Odc. #174: Autonomiczna predykcja. [15 minut podcast]

Nov 17, 2017 15:48

Description:

Większość tych ustandaryzowanych pojazdów będzie własnością Uberów, Lyftów, i Bóg wie jakich firm, które pojawią się na rynku w przyszłości" – uważa Lutz. "Tych pojazdów nie będą prowadzić ludzie, bo za 15 – najpóźniej za 20 lat – auta prowadzone przez ludzi zostaną prawnie przegonione z autostrad. Punkt krytyczny zostanie osiągnięty, gdy 20-30 proc. pojazdów będzie w pełni autonomicznych. Państwa spojrzą na statystyki wypadków i zorientują się, że ludzie powodują 99, 9 proc. z nich.

Odc. #173: Jesień i przeziębienia. [15 minut podcast]

Oct 29, 2017 21:30

Description:

Nadejszła. Nieuchronnie. Jesień. Dzisiaj nawet czas zmieniono na zimowy. Wraz z szybkimi zmierzchami pojawiają się nieuchronne przeziębienia. Tego zagadnienia wcześniej wraz z Piotrem nie ruszaliśmy. Z praktyki - jak my radzimy sobie z jesiennymi przeziębieniami? Co robimy gdy coś nasz "rozbiera"?

Odc. #171: Wracamy. [15 minut podcast]

Oct 3, 2017 9:04

Description:

Ostatnim razem nagrywaliśmy z Piotrem ponad 12 miesięcy temu. Była przerwa, zamierzona przerwa. Teraz wracamy do Was i to dzięki odzewowi jaki dostaliśmy. W tym krótkim odcinku zapowiadamy.... że wracamy (hehe). W zamierzeniach jest powrót do cotygodniowej, krótkiej pogawędki przed mikrofonami. Trzymajcie kciuki by się udało dotrzymać systematyczności.

Odc. #170: Stań na starcie! [15 minut podcast]

Sep 7, 2016 15:48

Description:

Ile razy, kiedy miałeś podjąć wyzwanie zrobienia czegoś nowego, zastanawiałeś się czy wogóle próbować? Jak często ulegasz pokusie zostania w swojej strefie komfortu i niepodejmowania nowego wyzwania? Czy kiedykolwiek, kiedy nieuzasadniony strach wygrał, doświadczyłeś poczucia żalu i frustracji z powodu nie spróbowania wykonania czegoś?

Odc. #169: Piotrek dostał w ryj. [15 minut podcast]

Aug 28, 2016 16:18

Description:

Tak, tak! Taka duża fotka, żeby było dokładnie widać jak oberwał! Jak to się stało?! Skomplikowana i bardzo smutna historia. Mogę tylko powiedzieć, że trwało to nie więcej niż 3 sekundy.

Odc. #168: Wartość dodana wiele wymiarów ma. [15 minut podcast]

Jul 3, 2016 19:20

Description:

Oprócz pieniędzy, czyli finansowego wymiaru każdej wykonywanej profesji istnieje coś jeszcze. Istnieje wymiar poza finansowy, który często daje więcej satysfakcji niż finansowy. Piotr bardzo rzeczowo o tym wspomina w świetle jednej ze swoich profesji - nauczyciela wychowania przedszkolnego.

Odc. #167: Wrota zatrzasnęły się z hukiem! [15 minut podcast]

Jun 22, 2016 14:17

Description:

W najnowszym odcinku naszej audycji "15 minut" ujawniam co tak naprawdę zadecydowało o tym, że wystartowałem. Było o włos od rezygnacji.

Odc. #166: Rabarbar to zuo! [15 minut podcast]

Jun 8, 2016 13:16

Description:

Jak reagować na otoczenie, które irytuje? Czy warto ujarzmić swojego choleryka i przemilczeć, czy może walić z grubej rury? Są zwolennicy jednego i drugiego sposobu reagowania. Który jest bardziej opłacalny? O tym właśnie prawimy z Piotrem w dzisiejszym odcinku. Przy okazji usłyszysz jak mały Jaś, odpalił petardę pewnej pani w sklepie, która pchała nos w nieswoje sprawy. Enjoy!

Odc. #165: Topimy marzannę. Nielegalnie. [15 minut podcast]

Mar 20, 2016 12:38

Description:

Pierwszy dzień wiosny. Tradycyjne topienie marzanny kultywowane od wieków okazuje się... nielegalne. Podobnie jak peklowana golonka. Ech, szkoda gadać...

Odc. #164: Siła przysłów polskich. [15 minut podcast]

Mar 18, 2016 12:05

Description:

Przysłowie. Powiedzenie. Wywodząca się z tradycji sentencja mająca uczyć czegoś, przestrzegać przed czymś. Jakże często wypowiadana z siłą nawyku, niewinnie, często przy dzieciach. Czy może wywierać wpływ na wydarzenia w twoim otoczeniu? Czy może warunkować przyszłe zachowania dzieci? Posłuchaj.